Bodrum Defne Peyzaj Mimarlık-Bodrum Peyzaj, Bodrum Çevre Düzenleme, Bodrum Dış Mekan AydınlatmaUygulama > Çim Alan Uygulama


Tohum ekme yöntemi:


Uygulama zamanı, kullanılan tohumun cinsine göre değişiklik gösterir. Bermuda gibi sıcak iklim çimleri için Nisan ayının 2. Haftasından, Haziran ayının ortasına kadar uygulama yapılabilir. Lolium gibi serin iklim çimleri için de Eylül, Ekim ayları tohum ekimi yapılmalıdır.

Hazır çim yöntemi:


Hazır çimin en büyük avantajı, size bir günde yeşil bir alan sunmasıdır. Ekme çim yöntemine göre daha kolaydır. Üretim çiftliklerinde sistemli bir şekilde bakımı yapıldığı için, hastalık ve zararlı organizmaları bahçenize taşıma riski yoktur. Uygulama yılın her ayı yapılabilir. Fakat sıcaklığın ortalama değerlerde olduğu ilkbahar ve sonbahar ayları daha çok tavsiye edilir.

Hydroseeding yöntemi :


Hydroseeding , spreyleme tekniği ile çimlendirme veya bitkilendirmedir. Toprak için gerekli her türlü besin maddesi organik, mineral, kimyasal vb. ayrıca mikrobiyolojik hayatı başlatan organik toprak düzenleyiciler, nem tutucu olarak selüloz, erozyonu durdurmada ve tohumun akmasını önlemede kullanılan tohum sabitleyici veya yapıştırıcılar, uygulanacak toprağın yapısına uygun olarak tohum karışımı suyla birlikte makinede karıştırılmaktadır. Ancak karışımın oranı her alana göre; iklimsel ve toprak özelliğine göre farklılık göstermektedir. Homojen olarak hazırlanmış karışım toprağın üstüne püskürtülerek atılır. Bu karışımda, tohumun filizlenmesi için gerekli her türlü ortam ve besin maddesi mevcut olduğundan ve nem oranını yüksek tutan selüloz içeriğinden ötürü, çimlenme hızlı olmaktadır.(çim alan uygulamalarındaki foto) rünüşler, metrajlar ve danışmanlık hizmetleri verilir.