Bodrum Defne Peyzaj Mimarlık-Bodrum Peyzaj, Bodrum Çevre Düzenleme, Bodrum Dış Mekan AydınlatmaUygulama > Tamamlayıcı Ürünler


Bodrum’da uygulamasını yaptığımız çalışmalarda, halen Akdeniz ve Ege mimarisinin , doğallığını ve güzelliğini koruyoruz. Doğal adım taşlar, mozaikli duvarlar, basamaklar, köy ocakları, ağacın gölgesinde taştan oturma mekanları, kuyularınızın serin suları, avlu girişlerinizi süsleyen çakıl mozaik işlemeler, duvarlarda asılı sardunyalar, doğal kayalıkların arasından çıkan sazlar, bitkilerinizin köklerini ve toprak yüzeyini güzelleştiren estetik olarak değer katan , doğal dere çakılları, tamburlanmış taşlar, teraslardaki toprak saksılar, ahşap çiçeklikler, ferforje korkuluklar, pergole ve gölgelikler...

Ahşap Uygulama :

Farklı tasarımlara göre yapılan uygulamalarda dış mekanlarda da ahşabın sıcaklığını ve doğallığını hissettiriyoruz. Çevreyle uyumlu yaşam anlayışının giderek arttığı günümüzde , çevre dostu bir malzeme olmasından ötürü , ahşap malzemenin uygulamalarda da önemi artıyor. Uygulamalarımızda ahşap teraslar, güneşlenme mekanları, pergole, gölgelik, ahşap yapı elemanları (bahçe oturma grupları, vb. ), çocuk oyun grupları, bahçe giriş kapıları, çitler, vb. gibi dış mekanda ahşap uygulamalara yer vermekteyiz.Demir & Ferforje Uygulama :

Dış mekanlarda sanatsal ve anıtsal olarak değeri olan ,ferforje uygulamalarının, bizim açımızdan önemi büyüktür. Giriş kapıları, korkuluk, bahçenizin bir köşesini zenginleştiren objeler, oturma grupları, gölgelemeler, bitkilerinizi sardıracağınız dekoratif saksılar, askılar vb., gibi dış mekanda demir ve ferforje uygulamalarına yer vermekteyiz.Çakıl Mozaik Uygulama :


Tarihimizde de büyük öneme sahip olan çakıl mozaik sanatını uygulamalarımızda da mutlaka yer vermekteyiz. Çakıl mozaik sanatında kullanılan taşların tamamı, doğal form ve renklerde olup , geçen 5000 yılda olduğu gibi bugün de tek tek elle toplanıp, tek tek elle dizilmektedir. Bahçe , teras, balkon, sahanlık, havuz çevresi vb. yerlerde, traverten, mermer, kayrak, seramik gibi yer döşemeleri arasında, göbek ve bordür olarak vb. bir çok alanda kullanılabilir.Yapay Kaya Uygulamaları :

Peyzaj tasarımının önemli unsuru olan ve mekanları zenginleştiren yapay kaya uygulamaları, dış mekanda hemen her yerde kullanılabilen uygulamadır. Şelale, süs havuzları, balık havuzları, bitkisel havuzlar, duvarlar, basamaklar, vb. birçok alanlarda kullanılabilir.Toprak Üstü Serim Malzemelerin Uygulamaları :


  • Doğal Dere Taşları, Çakıllar, Mıcırlar :
  • Uygulamalarımızın tamamlayıcısı olan , bitki dikiminden sonra, toprak yüzeyini örtmek için fonksiyonel ve estetik amaçlı olarak kullanılan ; doğal dere taşları, farklı renk, boy ve gruplarda olup, peyzaj uygulamalarımızın vazgeçilmez ürünleridir.

  • Curuf :
  • Peyzaj uygulamalarının önemli ürünlerinden biri olan curufun birçok faydalı özellikleri vardır.Yabancı ot oluşumunu önler. Yağmur esnasında göllenme yapmaz. Toz ve çamur yapmaz, dekoratif görünüm verir. Böcek, mantar, bakteri üretmez. Bitki büyümesi daha sağlıklı olur. Toprağı fizyolojik olarak iyileştirir , geçirgenliği ve su tutma kapasitesini artır. Yazın bitkilerin köklerindeki suyun buharlaşmasını önler ve bitki köklerini serin tutar. Hafiftir. Uygulamalarımızda, bitki dikiminde toprak ile karıştırılır, saksıların ve çiçekliklerin en alt kısmında drenaj görevi görür, bitkilerin köklerine toprak yüzeyine serilir.

  • Ağaç Kabukları :
  • Peyzaj uygulamalarının önemli ürünlerinden biriside ağaç kabuklarıdır. Bütün ağaç kabukları faydalıdır ve humus olarak kullanılır. Doğal görünümü sebebiyle oldukça tercih edilen üründür. Dekoratif ve estetik olarak da uygulamalarımızda, çiçekliklerde, saksıların içlerinde, vb. yerlerde kullanılır.